Nacionalni mesec skupnega branja 2020

Od 8. septembra (mednarodni dan pismenosti) do 11. oktobra poteka skupno branje knjig v šolski knjižnici.

17. septembra so prvošolci prejeli slikanico pisatelja Slavka Pregla in ilustratorja Kostje Gatnika Smejalnik in cvililna zavora, ki jo je podarilo Društvo Bralne značke – ZPMS s pomočjo Javne agencije za knjigo Republike Slovenije in sponzorjev (Hofer in SVIZ Slovenije). Tako smo prvošolce povabili k branju. Tega dne se je začelo tekmovanje za osvojitev priznanj Bralna značka.

Oktober – Mednarodni mesec šolskih knjižnic

V tem mesecu bodo potekale različne aktivnosti v šolski knjižnici. Razmišljali bomo o povezavi med knjigami, branjem, šolskimi knjižnicami in domišljijo.

Rastem s knjigo – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu

V tem šolskem letu nadaljujemo s projektom, kjer učenci 7. razreda obiščejo Knjižnico Lenart, spoznajo njeno ureditev, aktivnosti, ki jim nudi knjižnica ter povabilo v članstvo knjižnice. V knjižnici prejmejo knjigo.

Brati gore

V tem letu bomo sodelovali v projektu "Brati gore" in brali alpsko literaturo ter pripravili razstavo knjig z alpsko tematiko.

Noč knjige 2021

Tudi v tem šolskem letu bodo potekale različne aktivnosti v šolski knjižnici.