Bralna značka

Bralno značko sta leta 1960 na Osnovni šoli Prevalje osnovala pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor Stanko Kotnik. Poimenovala sta jo po koroškem rojaku, pisatelju Prežihu Vorancu. Prve Prežihove bralne značke so bile podeljene maja 1961 na prevaljski osnovni šoli. Potem se je bralno tekmovanje razširilo na celotno slovensko ozemlje.

Bralna značka poteka med šolskim letom in sicer se začenja 17. septembra na dan zlatih knjig in dnevu rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka ter zaključuje 2. aprila na mednarodni dan knjig za otroke in rojstnem dnevu danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena.

Za maskoto bralne značke so izbrali Ostržka, saj je Ostržka po neštetih dogodivščinah srečala pamet in si je v bližnji vasi za majhen denar kupil debelo knjigo in bral. Prav z branjem in učenjem pa se je iz lutke spremenil v pravega fanta.

Bralna značka povezava

Povezave