Prostovoljstvo

DROBTINICA

16. oktobra obeležujemo ”SVETOVNI DAN HRANE”. Na ta dan vrsta organizacij po svetu posebej opozori javnost na problem lakote in podhranjenosti.

Zato se bo v nedeljo, 15.10.2017, tudi v Benediktu odvijala dobrodelna akcija  »Drobtinica«, ki jo organizira Območno združenje Rdečega križa Lenart v okviru Občinske organizacije Rdečega križa Benedikt v sodelovanju z učenci OŠ Benedikt, ki se bodo udeležili akcije v sklopu interesne dejavnosti Prostovoljstvo.

Pred Mercatorjem bomo imeli postavljeno svojo stojnico od 7. do 12. ure, kjer bodo prostovoljci zbirali prispevke za kruh, pecivo in sadje ter tako spodbujali solidarnost do socialno šibkejših. Denar, ki se bo zbral, bo namenjen toplim obrokom za socialno ogrožene otroke naše šole.

Vljudno vabljeni, da nas v nedeljo obiščete na stojnici pred trgovino Mercator.