Domov‎ > ‎

Šolska vlada

Šolska vlada učencev je projekt, na katerega smo na naši šoli zelo ponosni. Na šoli poteka že 10. leto. Zanj pa smo v okviru inovacijskega projekta "Tudi moj glas šteje" na Zavodu Republike Slovenije za šolsko dobili tudi priznanje za  5. (najvišjo) stopnjo razvoja novosti.
S tem projektom učence spodbujamo k izražanju svojega mnenj in k aktivnemu prispevku k delovanju šole.
Delo šolske vlade v šolskem letu 2017/2018 koordinirata učiteljici Darja Stražišnik in Renata Klemenčič.
V timu pa sodeluje še kar nekaj strokovnih delavcev: Marjana Zorko, Valerija Miklič, Jelka Pulko, Jesenja Slana, Vesna Breznik, Mihaela Ruhitel, Smiljan Bačani  in seveda g. ravnatelj.

Tako kot vsako leto tudi letos učenci na šolskih volitvah volijo predsednika šolske vlade, ministre pa predstavniki razredov izvolijo na sestankih ministrstev.

ČASOVNICA PREDSEDNIŠKIH VOLITEV:
  • Predvolilna kampanja:  26.september -  2. oktober
  • Predvolilni molk: 2.  in 3. oktober
  • VOLITVE: 4.oktober
  • Razglasitev predsednika šolske vlade: 6.oktober

Letos je za to častno funkcijo kandidiralo 8 kandidatov:
1.Martin Zorko, 2. Neli Potočnik, 3. Tjaša Tomberger, 4. Lovro Repič, 5. Ana Hajnc, 6. Timotej Hrastnik, 7. Eva Kebrič, 8. Karin Kocbek Bratina
Kandidati se učencem predstavijo tudi na predstavitvi v šolski avli v ponedeljek, 2.oktobra (FOTO), kjer jih šolske detektivke pod vodstvom mentorice Helene Kotnik na skrivni misiji podrobno preverijo in izprašajo.

Volitve za predsednika so v sredo, 4. 10. 2017 (FOTO).
Volilna Komisija: Sveva Vrbančič, Diana Jančič, Zala Šijanec, ter učiteljica Darja Stražišnik.
Predsednik je slovesno razglašen na tehniškem dnevu Mi med seboj, v petek, 6. 10. 2017, (foto) na prireditvi v večnamenski dvorani v Benediktu. Takrat ministri in njihovi namestniki tudi predstavijo programe dela po ministrstvih za to šolsko leto.

V šolskem letu 2017/2018 šolsko vlado učencev sestavljajo učenci:
  • MARTIN ZORKO - predsednik šolske vlade,
  • TJAŠA TOMBERGER - ministrica za splošne zadeve,
  • KARIN KOCBEK BRATINA - ministrica za medsebojne odnose,
  • ALEKS POTOČNIK  - minister za pomoč učencem.

Namestnica ministra za pomoč učencem je EVA OSTOJIČ, namestnica ministrice za medsebojne odnose je ŠPELA LOVREC, namestnica ministrice za splošne zadeve pa ALJA DRUŽOVEC.

šolska vlada 2017/2018

Ministri in predsednik so začeli s svojim delom. Opravljeni so že prvi sestanki po ministrstvih, kjer so izvolili ministrske predstavnike.

V priponkah spodaj pa najdete zapisnike srečanj šolske vlade učencev z gospodom ravnateljem.