Domov‎ > ‎

Šolska vlada

Šolska vlada učencev je projekt, na katerega smo na naši šoli zelo ponosni. Na šoli poteka že 10. leto. Zanj pa smo v okviru inovacijskega projekta "Tudi moj glas šteje" na Zavodu Republike Slovenije za šolsko dobili tudi priznanje za  5. (najvišjo) stopnjo razvoja novosti.
S tem projektom učence spodbujamo k izražanju svojega mnenj in k aktivnemu prispevku k delovanju šole.
Delo šolske vlade v šolskem letu 2017/2017 koordinirata učiteljici Darja Stražišnik in Renata Klemenčič.
V timu pa sodeluje še kar nekaj strokovnih delavcev: Marjana Zorko, Valerija Miklič, Jelka Pulko, Jesenja Slana, Vesna Breznik, Mihaela Ruhitel, Smiljan Bačani  in seveda g. ravnatelj.

Tako kot vsako leto so tudi letos učenci na šolskih volitvah volili predsednika šolske vlade, ministre pa so predstavniki razredov izvolili na sestankih ministrstev.

ČASOVNICA PREDSEDNIŠKIH VOLITEV:
  • Predvolilna kampanja:  26.september -  2. oktober
  • Predvolilni molk: 2.  in 3. oktober
  • VOLITVE: 4.oktober
  • Razglasitev predsednika šolske vlade: 6.oktober

Letos je za to častno funkcijo kandidiralo 12 kandidatov:
Kandidati se učencem predstavijo tudi na predstavitvi v šolski avli ____________________, kjer so jih šolske radijke pod vodstvom mentorice Petre Cafnik Novak na vročem stolu intervjuvale o tem, za kaj si bodo, v kolikor bodo izvoljeni, kot predsedniki šolske vlade prizadevali.

Volitve za predsednika so v sredo, 4. 10. 2017.
Komisijo so sestavljali učenci:
  ter učiteljica Darja Stražišnik.
Predsednika je slovesno razglašen na tehniškem dnevu Mi med seboj, v petek, 6. 10. 2017, na prireditvi v športni dvorani v Benediktu. Takrat so ministri in njihovi namestniki tudi predstavijo programe dela po ministrstvih za to šolsko leto.

V šolskem letu 2017/2018 šolsko vlado učencev sestavljajo učenci:
  • _____________________ - predsednik šolske vlade,
  • _____________________ - minister za splošne zadeve,
  • _____________________  - ministrica za medsebojne odnose,
  • _____________________  - minister za pomoč učencem.

Namestnica ministra za pomoč učencem je ____________________, namestnica ministrice za medsebojne odnose ____________________, namestnik ministra za splošne zadeve pa ____________________.

Ministri in predsednik so začeli s svojim delom. Opravljeni so že prvi sestanki po ministrstvih, kjer so izvolili ministrke predstavnike.

V priponki spodaj lahko preberete zapisnike srečanj šolske vlade učencev z gospodom ravnateljem.