Aktualno‎ > ‎Obvestila in novice‎ > ‎

Zimski pohod z lučkami do Oseškega kamnoloma.

objavljeno: 22. jan. 2017 10:27 avtor: Vesna Breznik

V petek, 20. 1. 2017, smo se mladi planinci Osnovne šole Benedikt skupaj s planinci iz Osnovne šole Sveta Trojica in tremi vodniki planinskega društva Hakl odpravili na zimski nočni pohod z lučkami. Pridružili so se nam tudi starši, babice in dedki. Pohodniki (bilo nas je okoli 60) smo se ob 16.30 zbrali na trojiškem igrišču in se nato peš po cesti in zasneženih hribih skozi Dobravo odpravili do znamenitosti »Krajnčeve rude« oziroma Oseškega kamnoloma. Pogledali smo si njegovo notranjost, vodnik g. Drago Lipič pa nam je povedal veliko zanimivosti o tej jami. Iz kamnoloma sicer danes več ne kopljejo kamna, v preteklosti pa je bil to pomemben kamnolom (odprt je bil pred letom 1358, deloval je do leta 1950). Z materialom iz njega so zgradili cerkev pri Svetih Treh kraljih in tudi del obnovljenega obzidja cerkve Svete Trojice ter večino starejših slovenjegoriških hiš. Vsi smo bili zelo navdušeni. Nato smo se peš z lučkami po cesti in gozdu odpravili nazaj do OŠ Sveta Trojica, kamor smo prispeli ob 19.15. V avli šole smo se segreli s toplim čajem in se posladkali z rogljički in piškoti. V tem šolskem letu se nam lahko pridružite še na dveh planinskih pohodih meseca aprila (Zavrh) in maja (Uršlja gora).

Skupinsko fotografijo s pohoda si lahko pogledate na spletni strani učiteljice Melite Kramberger.

Lep planinski pozdrav!

Melita Kramberger