Zakluček bralne značke

objavljeno: 26. maj 2016 04:33 avtor: Mihaela Ruhitel   [ posodobil 26. maj 2016 04:33 Osnovna šola Benedikt ]

V  torek, 24. 5. 2016, je na naši šoli potekal kulturni dan Zaključek bralne značke. Naš gost je bil pisatelj, pesnik, scenarist in dramatik Feri Lainšček, dobitnik številnih priznanj. Predstavil nam je svoje otroštvo, ki je bilo kljub skromnim življenjskim razmeram zelo srečno. Starša sta mu pripovedovala zgodbe in pravljice, v šoli pa je zelo veliko bral. Zase pravi, da je pripovedovalec in da dober pisatelj lahko postaneš le, če veliko bereš. Najpomembnejše v življenju pa je ljubezen, tako starševska, prijateljska in družinska. Druženje z njim je bilo čudovito.  Sodeloval je tudi pri podeliti priznaj. Podelili smo priznanja bralna značka, naj bralec/ka ter spominska priznanja.

Bralno značko je osvojilo 179 učencev.

Naj bralci so učenci, ki so prebrali veliko več knjig kot je bilo obvezno za bralno značko.

Naj bralci so:

Tinkara Hajnc (1. a), Patricija Šijanec (1. b), Domen Klobasa (1. b),

Lorena Lovrec (2. a), Zala Damiš (2. a), Mihel Mai Leva (2. b), Tim Katan (2. b),

Maruša Polanec (3. a), Nika Šipek (3. a), Taja Hobot (3. b), Emanuela Žižek (3. b), Patricija Kuronja Križnik (3. b),

Lara Hajnžič (4. a), Ronja Premzl (4. a), Ana Krepek (4. a),

Sara Cerjak (5. a), Barbara Vogrin (5. a), Lana Režonja (5. b),

Karin Kocbek Bratina (6. a),

Maja Hegediš (7. a),

Valentin Kocbek Bratina (8. r).

Spominsko priznanje so dobili učenci, ki so vseh devet let osvojili bralno značko.

Zlati bralci so:

9. a

Karmen Fišer

Patricija Holc

Jernej Leva

9. b

Žan Flašker

Urška Kuronja Križnik

Filip Repič

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitam.

Mihaela Ruhitel

knjižničarka