Zaključek bralne značke

objavljeno: 26. maj 2015 03:59 avtor: Mihaela Ruhitel   [ posodobil 31. maj 2015 22:00 Osnovna šola Benedikt ]
25. 5. 2015 je na naši šoli potekal kulturni dan Zaključek bralne značke.
Učenci 1., 2., in 3. razreda so sodelovali na prazničnem natečaju Medvedi in medvedki, ob 70-letnici Cicibana, ki ga bomo v tem letu praznovali. Brali so zgodbe, pesmi in uganke o medvedkih, risali ilustracije ter izdelovali različne izdelke.

Učenci od 4. do 9. razreda so si najprej ogledali potopisno predavanje o Malaviju, ki ga je pripravila študentka novinarstva Špela Slanič iz Voličine. Avgusta 2014 se je udeležila misijona v Malaviju, kjer so s prostovoljnim delom pomagali zgraditi hišo tamkajšnjemu ravnatelju v vasi v Malaviju. Sredstva za izgradnjo hiše so zbrali v Sloveniji. Predstavila nam je preprosto življenje ljudi v tej revni državi.

Nato so sledile aktivnosti v učilnicah, ki so se navezovale na invalidne ljudi. Tako so učenci spoznavali vzroke, posledice,  prilagoditve ter težave invalidov v vsakdanjem življenju. Rdeča nit kulturnega dne je bila invalidnost, saj smo v goste povabili gluhega gledališkega igralca Damjana Šebjana, ki se je predstavil z gledališko predstavo Abeceda.
Z gledališko predstavo so se predstavili tudi učenci 5. razreda. Tudi ta predstava je bila nekaj posebnega, saj so jo uprizorili samo z gibi. Prav tako je Žana Lavrenčič prikazala plesno koreografijo brez glasbe. Tako smo tudi mi začutili svet gluhih.

Sledila je še podelitev priznanj učencem, ki so dosegli bralno značko, podelitev priznanj naj bralec/ka ter podelitev spominskih priznanj za zvestobo knjigi in bralni znački v osnovni šoli vseh devet let.

Zlati bralci v šolskem letu 2014/2015 so naslednji učenci:
  • Larisa Balažič
  • Maja Dretar
  • Tadej Kramar
  • Nika Perko
  • Anja Sraka
  • Tomi Tomažič
  • Tilen Zorko
  • Sandra Fišer
  • Žan Kebrič
  • Rebeca Peklar
  • Jakob Petelin Rožman
  • Nuša Šijanec
  • Tina Zelenko Drobnik

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitam in jim želim, naj knjiga ostane njihova prijateljica še naprej.

Za ogled galerije fotografij lahko pritisnete tukaj.

Mihaela Ruhitel

knjižničarka