Tehniški dan: Mi med seboj

objavljeno: 29. sep. 2015 05:03 avtor: Vesna Breznik   [ posodobil 29. sep. 2015 05:03 Osnovna šola Benedikt ]
V četrtek, 24. 9. 2015, je na šoli potekal 1. tehniški dan za učence od 1. do 9. razreda, in sicer s pomenljivim naslovom Mi med seboj. Tehniški dan je že tradicionalno svečano obarvan za naše prvošolce, ki so bili na ta dan slovesno sprejeti v šolsko skupnost OŠ Benedikt, prav tako pa so dobili svoje velike brate in sestre (devetošolce), ki jih bodo v tem šolskem letu spremljali, jim pomagali ter se z njimi igrali, učili ... V nadaljevanju dneva so potekale aktivnosti po razredih, in sicer so učenci obravnavali različne teme, o katerih so izrazili želje, da bi se o njih pogovarjali. Tako so učenci 2. in 3. razreda govorili o prijateljstvu, učenci 4. in 5. razreda o drugačnosti in enakopravnosti, šestošolci so se lotili motenj hranjenja, sedmošolci zasvojenosti, osmošolci so ugotavljali, kako je, ko te strese stres, devetošolci pa so razpravljali o spolnosti. Dan je doživel svoj vrhunec 5. šolsko uro, ko smo po poročanju predstavnikov posameznih razredov dočakali razglasitev predsednika šolske vlade. Tokrat je bil na volitvah najuspešnejši Luka Maurič. Po zaprisegi in obljubi, da bo vzor vsem učencem in da bo delo predsednika šolske vlade opravljal vzorno in resno, smo dan s prijetnimi občutki zaključili.

Fotografije o tehniškem dnevu pa si lahko ogledate v fotogaleriji.