Srbija - Jarkovac

objavljeno: 2. nov. 2014 22:22 avtor: Osnovna šola Benedikt   [ posodobljeno 3. nov. 2014 00:45 ]
Obisk v Srbiji

Učenci sedmih razredov so se udeležili izmenjave v Srbiji. Tri dni smo preživeli v Jarkovcu, ki leži v severovzhodnem delu Srbije ( Banat) - kam pogledaš ravnina. Gostoljubnost srbskih ljudi, ki so nas sprejeli, je neprecenljiva. Učenci so bivali pri svojih vrstnikih in se v nedeljo pri povratku domov, niso veselili domačega praga, pač pa jokali ob poslavljanju od novih prijateljev. Bilo je nekaj novega, bilo je nekaj drugačnega, bilo je lepo. Obiskali smo dve osnovni šoli, obiskali smo skoraj celotno pokrajino Banat, prešli smo mejo med Srbijo in Romunijo, zaplesali v njihovih ritmih, jedli njihove neprecenljive čevapčiče, navdušili vrstnike iz Srbije z našim programom, skratka stkali nove in lepe niti za bodočnost, ki ni nujno, da je povezana s severnoevropskim delom sveta. Tudi jezik ni bil nobena bariera. Neverjetno hitro so se učenci sporazumeli med sabo. Verjamem, da bodo naši učenci vse življenje vedeli, kdo je bil svetovni izumitelj Mihajlo Pupin, kje je na enem prostoru sobivalo dvajset narodnosti in kako hitro se je ta pravljica končala. Hitro, prehitro, se je končalo tudi naše bivanje v Jarkovcu, vasi, kjer se ulica nikoli ne konča. Ko pa je te ulice naenkrat konec, pa imaš samo dve možnosti ali levo ali desno in še to pravokotno. Tako potekajo vse ceste v teh vaseh. In tako poteka tudi življenje po teh vaseh - samo ravno in nekako dobiš občutek, da se z ničemer ne obremenjujejo.

Irena