Aktualno‎ > ‎Novice in obvestila‎ > ‎

NOČ KNJIGE 2018

objavljeno: 26. apr. 2018 04:00 avtor: Mihaela Ruhitel   [ posodobljeno 10. maj 2018 03:30 ]

25. aprila 2018 smo na naši šoli praznovali Noč knjige. Sodelovale so učenke 6. razreda. Zbrale smo se ob 18.00 uri v šolski knjižnici. Obeležile smo Cankarjevo leto. Prebrale smo slikanico Ivana Cankarja Pehar suhih hrušk ter slikanico Toneta Partljiča O Ivanu in Ani. Prebrali smo tudi njegov življenjepis iz knjige O Ivanu in Ani, kjer pisatelj omenja ljubezen med Ivanom Cankarjem in učiteljico Anico Lušin, ki je nekaj časa službovala v Benediktu.  Sledil je pogovor o obeh slikanicah.

Nadaljevali smo s knjigo Johna Lennona Imagine v prevodu Milana Dekleve Pomisli, ki jo je predlagala organizacija Amnesty International Slovenija z geslom Vsi se rodimo svobodni. V tem letu praznujemo tudi 70-letnico Splošne deklaracije človekovih pravic in miru. Pogovarjale smo se o vsebini pesmi ter spoznale 13 osnovnih pravic otrok iz knjige Lavre Bregar: Mala šola otrokovih pravic, ki jo je izdalo Društvo UNICEF Slovenija. Sledilo je likovno ustvarjanje, kjer so učenke izbrale določeno pravico otrok, jo zapisale na plakat ter likovno opremile. Plakat smo razstavili v šolski knjižnici. Naše srečanje je trajalo do 20.00 ure. Vse skupaj smo uživale ob branju, pogovoru in poustvarjanju.

Mihaela Ruhitel

knjižničarka